Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Hydroizolace teras

Tekutá dlažba ALF BL100 je tekutá elastomerová hmota na bázi speciálních pryskyřic a změkčovadel s vysokou impregnační schopností, doplněná speciálními přísadami, které jí propůjčují vynikající odolnost vůči poškození nebo mechanickému porušení. ALF BL100 vyniká především svou přilnavostí a odolností vůči nárazům, tlaku a častým poškozením, které se prověřují během opětovně plnících prací na základě (naplnění za použití kamene, cihlářského materiálu, dalších materiálů atd.).

Díky těmto svým zlepšovacím vlastnostem, ALF BL100, jednou aplikován, už nevyžaduje aplikaci dalších klasických ochranných systémů, zpravidla potřebných při použití běžných forem utěsňování základů. Samo-ochranná schopnost ALF BL100 je dána jeho jedinečným složením směsí z PVC, pryže a umělých hmot, které obsahují a mají podobu zrn s různorodou granulometrií – ty jsou smíchány za účelem získání ustálené aplikační tloušťky, které dělají aplikaci ALF BL100 jednoduchou a stejnorodou. ALF BL100 lze definovat jako inovativní a úplný produkt, sloužící k ošetření a ochraně základového zdiva.

hydroizolace teras

POUŽITÍ

Používá se hlavně pro zhotovení nášlapných mechanicky odolných hydroizolačních vrstev. Pochozí hydroizolační vrstva na terasy, balkóny, schody, sklepy, okolí bazénů … Použitelná jako na starou dlažbu, tak i na nový povrch. Ekonomičnost je dána vytvořením nášlapné hydroizolační vrstvy v jednom aplikačním kroku. Rovněž využití najde i při spodních stavbách – základů, obvodových zdí, které budou následně zasypané.

PŘÍPRAVA, APLIKACE:

Veškerý prach, volné částice, odlupující se nátěry se odstraní kartáčem, pískováním, tlakovou vodou, nebo jinými vhodnými prostředky. Některé hladké povrchy mohou vyžadovat mechanické zdrsnění na zajištění přiměřené přilnavosti. Je doporučována aplikace primeru, která následuje po důkladném očištění podkladu.

Poškozených beton je nutné napenetrovat ALP/M. Některé hladké povrchy je vhodné zdrsnit pro zvýšenou přilnavost. Kvůli úspoře materiálu se doporučuje vytmelit spáry, díry a pod.

Tekutá dlažba se před aplikací promíchá vhodným elektrickým míchadlem. Poté se pomocí stavbařské lžíce a hladítka nanáší na povrch. Vzhledem ke složení hmoty a obsahu granulátu je natahování hladítkem velmi jednoduché.

ALF BL100 začne zasychat okamžitě po ukončení aplikace a dosáhne plného zaschnutí do 24 hodin při 20 °C a při 50% relativní vlhkosti, zaschnutí při plném zatížení 48 hodin.

Jeho použití je univerzální, může se nanášet bez zvláštních komplikací na jakýkoliv druh povrchu, i když se jedná o nepravidelné a nerovné plochy. ALF BL100 se nanáší v jedné vrstvě, velmi jednoduchým způsobem, a to díky jeho jedinečné zrnitosti. Pro zachování poměru spotřeby je doporučováno namočit ve vodě ocelovou nebo plastovou špachtli a udržovat ji čistou.

UPOZORNĚNÍ:

Tekutá dlažba ALF BL100 je vhodná k vnějšímu i vnitřnímu použití, ve kterém se v každém případě neobjevuje stoupající vlhkost nebo opačný proud vody. Je nezbytné se vyhýbat nanášení materiálu v případě stoupající vlhkosti z podkladu. Podklady určené k ošetření musí být suché a už usazené (což se cementu týče, je třeba ověřit si specifické technické údaje dodavatele) a nesmí vykazovat nedostatky, které by mohly vést k nepřiměřeným aplikačním hodnotám (tloušťka větší než 3 mm).

Nanášení materiálu se nedoporučuje během vysokých teplot. ALF BL100 je ekologický výrobek na bázi vody a je doporučeno ověřit si meteorologické podmínky před zahájením každé aplikace, a to za účelem zajištění zpracování úplné plochy během následujících 24-36 hodin, aniž by došlo k porušení v důsledku dešťových přeháněk, značné vlhkosti nebo podobně, což by znemožnilo dokonalé zaschnutí.

Aplikace vylučuje možný stálý kontakt s vodou