Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Hydroizolace bazénů

Tekutá guma ALFEMA ALF TG500 modrá na bazény je určena pro povrchovou úpravu betonových plaveckých bazénů, okrasných zahradních jezírek a nádrží. Je možné ji použít i na povrchovou úpravu betonu, skarbonizovaných omítek, vlákno-cementu a asfaltových ploch. Tekutá guma se vyznačuje dobrou odolností vůči povětrnostním vlivům, působení vody, teplotním nárazům a dobrou odolností vůči otěru.

ALF TG500 je tekutá elastická membrána vyznačující se vysokou kvalitou, vyvinutá na bázi polymerních pryskyřic na vodní emulzi se změkčovadly.

Výrobek se dodává ve formě monokomponentní voděodolné pasty s ochrannými účinky, které díky své tixotropnosti (polotuhá gelovitá sloučenina) může být velmi snadno aplikována jak na horizontální plochy, šikmé plochy, tak i na vertikální plochy.

ALF TG500 lze aplikovat na povrchy vyrobené z betonu, cementu a na cementové nátěry, krytiny z eternitu, cihelného materiálu, na kovové, dřevěné, polystyrénové a polyuretanové povrchy, na okapy jako z plechu, tak i z plastu, na žlaby.

hydroizolace-bazenu

Použití materiálu ALF TG500 je charakterizována mnoha výhodami, např .:

  • jednoduchost aplikace a jeho šetrnost, jedná se o tekutý výrobek, který je připraven k okamžitému použití;
  • nejedná se o škodlivou látku, je bez zápachu a netoxický, protože se jedná o výrobek na bázi vody a je nehořlavý;
  • umožňuje rychlé a snadné opravy, které mohou být převedeny i lokálně;
  • vytváří plynulý film, bez spojů nebo přerušení, což zaručuje výbornou přilnavost dalších aplikačních vrstev.

Povlak vytvořený za použití materiálu ALF TG500 se vyznačuje vynikající odolností vůči atmosférickým činidlům, UV záření, odolnosti vůči velkým teplotním výkyvům (velmi nízké nebo velmi vysoké teploty), odolnosti vůči chlóru, smogu, průmyslovému prostředí a mořským vlivům.

ALF TG500 je vhodný k závěrečnému opláštění bazénů, jezírek, nádrží, cisterny, nádob apod., hlavně místa, kde je povrch ve stálém kontaktu s pitnou vodou (podle certifikátu vydaného v laboratoři CHELAB SRL a zkoušek č. 24290 ze dne 18/09/2000 v souladu se zněním DPR 236/88).

PŘÍPRAVA

K dokonalému ošetření plochy je nutná důkladná příprava základů v souladu s následujícím popisem:

je důležité řádně očistit povrch, je třeba odstranit prach, zeminu, povlak a zbytky cementového mléka, stejně je nutné odstranit cizí neukotvené tělesa, za použití mechanických prostředků, kartáčů a škrabek za účelem ošetření plochy k vhodnému nanesení materiálu ALF TG500; je vždy doporučené vodní omytí plochy.

APLIKACE

ALF TG500 se nanáší za pomoci štětce, válce nebo nástřikem. V případě potřeby je možné první vrstvu zředit 5% čisté vody. Je doporučeno minimálně 2 až více vrstev naneseny křížem při aplikaci, s tím, že první vrstva musí být řádně uschlá před nanesením dalších vrstev. Konečná tloušťka materiálu ALF TG500 nesmí nikdy být menší než 1 mm, a to z důvodu konzistenčního a účinného opláštění. Čím tlustší vrstva finální vyschlé vrstvy, tím je odolnější.

Použití výrobku ALF TG500 je univerzální, vzhledem k pastovitému složení hmoty, může se nanášet bez zvláštních komplikaci na jakýkoliv druh povrchu, i když se jedná o nepravidelné a nerovné plochy (úkon, který v případě použití klasických pásů může být velmi nákladný). Pro lepší adhezi (přilnavost) podkladu doporučujeme penetraci.

Staré impregnace: ALF TG500 je ideálním výrobkem určeným k opravě. V těchto případech je doporučeno použít geotextilii min.100g / m2, a to za účelem vytvoření „vyztužení membrány v celosti“. Při aplikaci první vrstvy ALF TG500 je doporučeno promočit textilii. Po zaschnutí první vrstvy (zhruba po 24 hodinách při teplotě 20 ° C a 65% vlhkosti vzduchu) je aplikována druhá vrstva s tím, že je nutné si ověřit úplné ponoření textilie. Je potřeba dbát na spojení jednotlivých spojů textilie jejím úplným překrytím nejméně 5 cm. Při finálním vyschnutí materiálu ALF TG500 nesmí být vidět textilii.

Krytiny z plechu, oceli, hliníku, mědi: v oblastech s přítomnou rzí je třeba tuto důkladně odstranit, je doporučováno nanést jednu vrstvu antikorozního prostředku (doporučujeme penetraci). Po důkladném zaschnutí antikorozního prostředku se aplikuje materiál ALF TG500 ve dvou vrstvách.

Je doporučeno ošetřit samostatné stávající spoje mezi plechy krytiny, a to z důvodu, že může dojít k značnému posunu těchto míst v důsledku změny teplot (doporučujeme Butyl pásku nebo textilii 100g/m2).

UPOZORNĚNÍ

neaplikovat ALF TG500 při teplotách nižších než + 5 ° C a v případě blížícího se deště
ALF TG500 je vhodný používat k vnitřnímu ošetřování bazénů, nádrží, fontán atd., pouze společně s hydroizolační stěrkovou izolací, které jsou odolné vůči spodní vodě, vlhkosti (doporučujeme dvousložkovou hydroizolaci RAIN PLASTO FLEX nebo vodostavební beton)
v případě, že ALF TG500 bude aplikována na bitumenové pásy nebo asfalt, je nutné, aby tyto podklady byly dobře očištěné od oleje a mastnoty

POZOR! NEŘEDIT MATERIÁLY !!!